Претседателот Вучиќ со нови мерки викендов: Полициски час од 13 часот во сабота до понеделник во 05 часот

 Breaking News

Претседателот Вучиќ со нови мерки викендов: Полициски час од 13 часот во сабота до понеделник во 05 часот

Претседателот Вучиќ со нови мерки викендов: Полициски час од 13 часот во сабота до понеделник во 05 часот
April 02
20:59 2020

Претседателот на Република Србија, господинот Александар Вучиќ, пред неколку минути на својата фејсбук страница соопшти новите мерки ко ќе важат веднаш во Србија. Тој веднаш ги презентира и напиша дека полицискиот час ќе започни во сабота од 13 часот и ќе трае до понеделник во 5 часот. Тој напомена дека повеќе од 2 лица не можат да се соберат на едно место заклучво со вечерва, а домашните миленици можат да се шетаат од 23 од 01 часот само 200 метри од домот. Во продолжение неговиот статус:

Related Articles