Пред избори оставки во Влада, 17 вработени си поднеле оставки, меѓу нив и советници

 Breaking News

Пред избори оставки во Влада, 17 вработени си поднеле оставки, меѓу нив и советници

Пред избори оставки во Влада, 17 вработени си поднеле оставки, меѓу нив и советници
November 05
22:58 2019

Посебната советничка на премиерот Зоран Заев за земјоделство, шумарство и водостопанство, Ленче Николовска си дала оставка од позицијата, дознава Лидер.

Оставката на сила стапила на 1 ноември, потврдија за Лидер извори од Владата, а на истиот датум според порталот си отишле и други 17 вработени, меѓу кои имало и лица од повисоките владини структури.

Ленче Ристовска ја потврдува информацијата за порталот Република.

Точно е оти си заминав на мое барање, но во договор со премиерот. Ќе им се посветам на земјоделците и на нивните проблеми но во друга форма, изјави Николовска за Република.

Related Articles