Првата дама на Украина 3еленска откри детал кој никого не остави рамнодушен

 Breaking News

Првата дама на Украина 3еленска откри детал кој никого не остави рамнодушен

Првата дама на Украина 3еленска откри детал кој никого не остави рамнодушен
April 12
07:39 2022

Сопругата на Зеленски, Олена Зеленска неодамна се заблагодари на првите дами на другите држави за помошта која ја добила Украина во воjj ната против Русија. Првата дама на Украина и сопруга на Володимир Зеленски откри како изгледал моментот кога разбрала дека нејзината земја е под оп сада. Се присети на самиот почеток на нападите, 24 февруари и опиша дека се разбудила откако слушнала гласни звуци. Таа станала да види каде ѝ е сопругот, а тој бил облечен, по што изговорил само Почна воjj ната, пренесува Прес24.

Related Articles