Поранешна тенисерка paспуka по Новак: Федерер е секогаш природен и културен, а Ѓоковиќ е фолиpан

 Breaking News

Поранешна тенисерка paспуka по Новак: Федерер е секогаш природен и културен, а Ѓоковиќ е фолиpан

Поранешна тенисерка paспуka по Новак: Федерер е секогаш природен и културен, а Ѓоковиќ е фолиpан
July 18
19:20 2019

Меѓу многумината кои го коментираа неспортското однесување на британската публика кон Новак Ѓоковиќ е и Барбара Шет Игл, поранешната австралиска тенисерка.

Четириесет и тригодишната Барбара, која работи на ТВ – програмата „Еуроспорт“, смета дека самиот Ѓоковиќ е виновен што не е омилен кај публиката, што не е случај и со неговите ривали. Причина зошто Новак во финалето на Вимблдон немаше поддршка како Федерер лежи во тоа што не е доволно природен.

Како во онаа ситуација кога на крајот јадеше трева. Сето тоа изгледа исценирано и луѓето тоа го чувствуваат. Тој едноставно не го прави тоа природно како Федерер, поради што секогаш остава горчлив вкус.

Сепак, Федерер емиленик на публиката. Највозрасен играч, многу постигна во кариерата и секогаш е културен и на место. Од човечка страна, се почесто ги сакаат повозрасните тенисери, смера Шет, која своевремено беше седма тенисерка на ВТА листата.

Related Articles