Поради ова сте дебели, исфрлете 5 литри вода од телото за 3 дена бидејќи имате вишок вода во организмот

 Breaking News

Поради ова сте дебели, исфрлете 5 литри вода од телото за 3 дена бидејќи имате вишок вода во организмот

Поради ова сте дебели, исфрлете 5 литри вода од телото за 3 дена бидејќи имате вишок вода во организмот
June 30
11:17 2019

Постојат многу рецепти за подготовка на чај од магдонос, а овој го пробале многумина и се воодушевил, бидејќи за три дена се губат 5 килограми.

Во 1 литар вода зовриена вода додадете 5 лажици сецкан магдонос. Течноста оставете ја да отстои 20 минути, а потоа процедете ја или пијте заедно со сецканиот магдонос.

Чајот може да се пие ладен или топол. Може да се пие во која било доба од денот, освен дозна навечер, бидејќи предизвикува често мокрење.

Имајте во вид дека исфрлањето на течности од организмот е многу важно. Со урината се исфрлаат отровите, бактериите и другите штетни материи, а магдоносот научно е докажано дека е одличен диуретик. Не претерувајте со конзумацијата, дозволено е до 1 литар дневно од овој чај.

Коментари

Њуз24 се оградува од коментарите на содржините

Related Articles