Полнете шишиња: Оваа скопска населба утре без вода

 Breaking News

Полнете шишиња: Оваа скопска населба утре без вода

Полнете шишиња: Оваа скопска населба утре без вода
May 08
17:27 2019

Поради санација на уличен дефект утре од 9:00 часот без вода ќе бидат корисниците од населбата Пролет, информираат од Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ – Скопје. Оттаму соопштуваат дека прекинатото водоснабдување е поради дефект на улицата „Страшо Пинџур“ бр. 11, а корисниците ќе бидат без вода се до неговото отстранување.

Коментари

Њуз24 се оградува од коментарите на содржините

Related Articles