Полнете гориво, од полноќ поскапуваат горивата, за два денари по литар бензините, а дизелот за денар

 Breaking News

Полнете гориво, од полноќ поскапуваат горивата, за два денари по литар бензините, а дизелот за денар

Полнете гориво, од полноќ поскапуваат горивата, за два денари по литар бензините, а дизелот за денар
May 03
15:49 2022

Нова одлука на PKE, бензините поскапуваат за 2 денари, а дизелот за денар и половина, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Според последната одлука која стапува на сила на полноќ, бензините ќе чинат 86 односно 88 денари за литар а дизелот ќе се продава по 87 денари за еден литар.

Related Articles