Полицајците успеале да и го земат само едниот мобилен на Катица Јанева, бидејќи рекла дека другиот го изгубила

 Breaking News

Полицајците успеале да и го земат само едниот мобилен на Катица Јанева, бидејќи рекла дека другиот го изгубила

Полицајците успеале да и го земат само едниот мобилен на Катица Јанева, бидејќи рекла дека другиот го изгубила
July 15
20:47 2019

Полициски екипи вечерва влегоа и во домот на Катица Јанева, каде се вршел претрес. Налог бил издаден од Обвинителството за организиран криминал.

Според неофицијални информации, од шефицата на СЈО било побарано да го даде нејзиниот мобилен телефон, кој требало да биде одземен и даден на вештачење.

Полицијата успеала да одземе еден од два мобилни телефони, бидејќи Јанева рекла дека другиот го изгубила.

Полицијата вечерва влезе и во домот на Бојан Јовановски, познат како Боки 13, како и во 1ТВ, медиум чиј сопственик е таткото на Боки 13, Миле Јовановски. Извор: A1on.

Related Articles