Познати двајца кандидати за градоначалници на сдсм, едната е кандидатка

 Breaking News

Познати двајца кандидати за градоначалници на сдсм, едната е кандидатка

Познати двајца кандидати за градоначалници на сдсм, едната е кандидатка
July 05
20:11 2021

Како што пишува Плусинфо, актуелниот градоначалник на Општина Бутел Велимир Смилевски на својот Фејсбук профил објави дека повторно ќе се кандидира за градоначалник на Општина Бутел.

Денес ја поднесов мојата кандидатура за градоначалник на општина Бутел.

Благодарност до сите членови на СДСМ Бутел за поддршката што ми ја дадовте да бидам единствен предложен кандидат на СДСМ Бутел за градоначалник на Општина Бутел“, напиша Смилевски.

И градоначалничката на Битола, Наташа Петровска ќе оди на втор мандат за градоначалник, изјави таа за емисијата „Директно“ на ТВ Тера, пишува Плусинфо.

Related Articles