Повторно се стресе Албанија, за 30 минути два земјотреси

 Breaking News

Повторно се стресе Албанија, за 30 минути два земјотреси

Повторно се стресе Албанија, за 30 минути два земјотреси
November 30
07:49 2019

За половина час два земјотреси ја погодија Албанија. Никој не знае кога ќе престанат потресите во ова подрачје.

Првиот беше во 21 часот и 53 минути по локално грчко време со еприцентар 35 километри од Тирана со јачина од 2,6 степени по Рихтер надлабочина од 2 километри.

Вториот во 22 часот и 11 минути по локално време исто така со јачина од 2,6 степени по Рихтер, но овојпат на длабочина од 14 километри, со епицентар на 26 километри северозападно од Тирана.

Потсетуваме дека претходно имаше и посилен потрес во Грција од 4,2 степени по Рихтер, а два земјотреси имаше и во Италија во последните неколку часа.

Related Articles