Пејачката Тамара преку фејсбук се извинува за грешката и бара прошка

 Breaking News

Пејачката Тамара преку фејсбук се извинува за грешката и бара прошка

Пејачката Тамара преку фејсбук се извинува за грешката и бара прошка
July 04
14:20 2019

Пејачката Тамара Тодевска преку фејсбук статус побара прошка од своите фанови. Таа на синоќешната прослава на Дeнот на нeзaвиcностa на САД, 4 Јули, што се одржа во дворот на американската амбасадата во Скопје, пеејќи ја македонската химна, не го испеа, односно го изостави стихот „Гоце Делчев, Питу Гули, Даме Груев, Сандански“. Еве што таа напиша на својата фејсбук страница:

Коментари

Њуз24 се оградува од коментарите на содржините

Related Articles