Пендаровски: Гоце Делчев е црвената линија што Скопје веројатно нема да сака да ја премине

 Breaking News

Пендаровски: Гоце Делчев е црвената линија што Скопје веројатно нема да сака да ја премине

Пендаровски: Гоце Делчев е црвената линија што Скопје веројатно нема да сака да ја премине
June 21
22:43 2019

Признавањето на Делчев за Бугарин е црвената линија што Скопје веројатно нема да биде спремно да ја премине, навестил во интервју за Еурактив претседателот Стево Пендаровски, пренесува МКД.мк

Пендаровски предупредил на растечката можност за тензии со Бугарија, пред сè поврзани со работата на заедничката историска бугарско-македонска комисија.

Бугарите почнаа да се жалат во Брисел за работата на комисијата, се жалат дека нема резултати…

Неофицијално, тие велат, ако нема резултати, ‘ние ќе блокираме’, рекол Пендаровски во интервјуто, пренесува Еурактив.

Related Articles