Од УХМР најавуваат врнежи и грмежи, подгответе се за промена на времето

 Breaking News

Од УХМР најавуваат врнежи и грмежи, подгответе се за промена на времето

Од УХМР најавуваат врнежи и грмежи, подгответе се за промена на времето
July 16
22:33 2019

Пораст на температурите и стабилно време најавуваат метеоролозите во наредните денови.

Денеска времето ќе е сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. УВ=8.

Од УХМР информираат дека нестабилно со локален пороен дожд и грмежи ќе биде в петок и сабота во попладневните часови.

Денес температуата ќе достигне до 31 степен, в четврток од 26 до 33, петок од 25 до 33, сабота од 26 до 35 и недела од 28 до 36 степени.

Related Articles