Од утре протести, ќе се блокираат раскрсници во Скопје и другите градови

 Breaking News

Од утре протести, ќе се блокираат раскрсници во Скопје и другите градови

Од утре протести, ќе се блокираат раскрсници во Скопје и другите градови
June 07
20:40 2021

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ од утре излегува на улица, дознава Пресс24. Извори од паpтијата брифираат дека членови на партијата од утре излегуваат на протести и ќе блокираат улици и раскрници во Скопје и во 10 други градови. Засега нема информации кои раскрсници во главниот град ќе бидат блокирани, ниту кои градови ќе бидат опфатени во протестите на опозиционерите, јавува прес24.

Related Articles