Од овој понеделник важат овие цени на горивата во Македонија

 Breaking News

Од овој понеделник важат овие цени на горивата во Македонија

Од овој понеделник важат овие цени на горивата во Македонија
May 28
16:32 2019

РКЕ вчера по најавената измена или нова методологија за цените на горивата, ги објави новите цени кои веќе важат, а се намалени по месеци накачување. „Супер 95“ и „Супер 98“ ќе се точат по цена помала за 1 денари или ќе чинат 71,00, односно 73,00 денари. За два денари РКЕ ја намали цената на дизелот кој од ноќеска почна да се точи за 64,00 денари за литар.

Коментари

Њуз24 се оградува од коментарите на содржините

Related Articles