Од вечерва на полноќ поскапува и дизелот и бензинот

 Breaking News

Од вечерва на полноќ поскапува и дизелот и бензинот

Од вечерва на полноќ поскапува и дизелот и бензинот
June 24
10:21 2019

Бензините и дизелот од полноќ ќе бидат за половина денар поскапи, реши на денешната седница Регулаторната комисија за енергетика. Според одлуката, Дизелот и ЕУРОСУПЕР БС 98 ќе бидат поскапи за половина денар и ќе се точат за 60.5 денари дизелот и 69,5 денари за 98 октанскиот СУПЕР. Цената на ЕУРОСУПЕР БС 95 нема да се промени и ќе се точи за 67 денари по литар.

Related Articles