Падна одлука: На 18 јуни голем Протест за промени во Главниот Град, блокадата на Собранието и натаму продолжува

 Breaking News

Падна одлука: На 18 јуни голем Протест за промени во Главниот Град, блокадата на Собранието и натаму продолжува

Падна одлука: На 18 јуни голем Протест за промени во Главниот Град, блокадата на Собранието и натаму продолжува
May 16
20:22 2022

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски соопшти дека на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ е донесена одлука да се одржи голем народен протест на 18 јуни. -Молкот не е опција, протест за промени и подобар живот, изјави Муцунски. Под слоганот „Протест за промени“, ВМРО-ДПМНЕ на 18-ти јуни, изјави вечерва членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски. Тој додаде дека активната блокада на Собранието и натаму продолжува.

Related Articles