Ова се температурите низ Македонија – Невремети пристигна во државава

 Breaking News

Ова се температурите низ Македонија – Невремети пристигна во државава

Ова се температурите низ Македонија – Невремети пристигна во државава
July 14
06:35 2019

Денес времето ќе е променливо облачно и посвежо со врнежи од дожд проследени со грмежи, особено претпладне. Пообилни врнежи ќе има во јужните и источните делови. Ќе дува умерен ветер од северен правец. УВ=7. Ова се температурите измерени утрово:

Related Articles