Нов pekорд во С. Македонија: 594 нови случаи на коронавирусот, ова е листата на градови за денес

 Breaking News

Нов pekорд во С. Македонија: 594 нови случаи на коронавирусот, ова е листата на градови за денес

Нов pekорд во С. Македонија: 594 нови случаи на коронавирусот, ова е листата на градови за денес
October 17
18:53 2020

Во последните 24 часа се направени 2617 тестирања, а регистрирани се 594 нови случаи на коронавирусот во:

Скопје 303- Куманово 22- Дебар 5- Штип 13- Прилеп 19- Тетово 26- Струга 12- Велес 17- Битола 18- Охрид 10- Кавадарци 7- Гостивар 12- Гевгелија 13-.

Струмица 34- Крива Паланка 7- Радовиш 6- Кочани 18- Пробиштип 3- Демир Хисар 2- Пехчево 1- Берово 2- Валандово 7- Виница 2- Делчево 5- Кратово 1- Свети Николе 2- Кичево 17- Ресен 7- Неготино 3.

Во болни чки услови поч и нати се 3 лица, пац иент од Куманово (70г), од Прилеп (67г) и еден пац иент од Богданци (75г).

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 162 оздравени пац иенти од:

Скопје 79-Штип 8-Прилеп 6-Тетово 5-Струга 1-Велес 2-Битола 3-Кавадарци 2-Гостивар 3-Гевгелија 2-Струмица 12-Крива Паланка 6-Радовиш 1-Кочани-8-Пробиштип 1-Македонски Брод 1-Берово 8 -Валандово 3-Свети Николе 7-Кичево 4.

Досега во земјата се направени вкупно 219.158 тестирања на коронавирусот.

Вкупната бројка на ков ид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епи демијата изнесува 23201, бројката на оздравени пац иенти е 17111, на поч инати е 824, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 5266.

Related Articles