Нови 17 случаи денеска и тоа во следниве градови

 Breaking News

Нови 17 случаи денеска и тоа во следниве градови

Нови 17 случаи денеска и тоа во следниве градови
May 15
11:35 2020

Во изминатите 24 часа направени се 460 тестирања, а потврдени се 17 нови случаи на коронавирус во државава.

Нови 17 се во градовите: Скопје-3, Куманово-2, Прилеп-3, Тетово-6, Велес-2, Битола -1. Досега во земјата се направени вкупно 20548 тестирања на коронавирус.

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 16 оздравени пациенти. И тоа во градовите: – Скопје 7 – Куманово 6 – Прилеп 2 – Велес 1.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епид емијата изнесува 1740, бројката на оздравени пациенти е 1251, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 392.

Related Articles