Нови детали, еве кој е вториот пратеник кој гласаше со скафандер денеска

 Breaking News

Нови детали, еве кој е вториот пратеник кој гласаше со скафандер денеска

Нови детали, еве кој е вториот пратеник кој гласаше со скафандер денеска
April 18
14:12 2021

Како што јавува 360степени, Мирослав Богдановски од ДОМ, е вториот пратеник позитивен на ковид-19 што денеска гласаше во скафандер во Собранието за законите од дневниот ред на 32. седница. Покрај пратеничката Бисера Костадиновска од СДСМ, која објави на својот фб-профил фотографија со скафандер, на пратениците од мнозинството им се придружи и Снежана Калевска Ванчева, која денеска излегла од изолација. Извор360степени.

Related Articles