Моќен настап на Тамара, грмеше евровизиската сала (Видео)

 Breaking News

Моќен настап на Тамара, грмеше евровизиската сала (Видео)

Моќен настап на Тамара, грмеше евровизиската сала (Видео)
May 16
21:51 2019

Тамара Тодевска неспорно заслужува место во големото финале на Евровизија. Македонската пејачка со моќна изведба на инспиративната песна „Proud“ ја одушеви евровизиската публика низ целиот свет. Како што и беше планирано, 33-годишната ѕвезда сама настапи на сцената во Тел Авив. Вечерниот фустан го потпишува Александар Ношпал, а накитот е од италијанскиот бренд Rebecca. Погледнете:

Коментари

Њуз24 се оградува од коментарите на содржините

Related Articles