Мицкоски упати директно прашање до Претседателот Пендаровски

 Breaking News

Мицкоски упати директно прашање до Претседателот Пендаровски

Мицкоски упати директно прашање до Претседателот Пендаровски
June 11
19:53 2020

Вечерва, лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски преку својата фејсбук страница се огласи со статус. Тој направи кратка анализа на состојбата во државава, каде напомена дека Заев и Владата се фалат дека се е под контрола и нормално, но на крај упати и директно прашање до Претседателот на државата, Претседателе Пендаровски се слушаме:

Related Articles