Мицкоски со порака од протестот: Заев ќе изгубиш, тоа го знаеш – ќе изубиш силно и јако од народот

 Breaking News

Мицкоски со порака од протестот: Заев ќе изгубиш, тоа го знаеш – ќе изубиш силно и јако од народот

Мицкоски со порака од протестот: Заев ќе изгубиш, тоа го знаеш – ќе изубиш силно и јако од народот
February 25
19:30 2020

Одговорност ќе има, ви велам ќе има без оглед на името и презимето, кој е и од каде доаѓа. А народот веќе ја зема судбината во свои раце и знае како треба.

Ова се последните крици на исплашените, на престапниците и криминалците. Ова за нив е борба за спас на мафијата, за мене е борба за спас на Македонија – посочи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски пред насобраната толпа на денешниот протест кој се одржува пред Обвинителството и судот.

Тој смета дека ова не е Европска Македонија каква народот заслужува, ова е приказната на мафијата чија борба е за власт и пари.

И ќе се изнаслушате разно разни приказни и невистини, кои се чисто алиби за поразот и утеха на исплашените, па ќе лажат дека еве странците ги сакале, ама не кажуваат дека странците не сакаат криминалци како нив, ќе кажуваат пред нивните членови дека ќе загубеле ама тие ќе формирале влада, и што уште не. Алиби, чисто алиби.

Добро знаат дека Заев сега е на колена и од виткањето на кичма на државата е со најсвиткана кичма во СДСМ, и се што кажа во последните две години погреши, па така и тоа дека немало да има предвремени избори кои еве ги на прагот, а народот на нив ќе го има главниот збор – рече Мицкоски.

Тој додаде: И сосема на крај, Заев ќе изгубиш, тоа го знаеш. Ќе изубиш силно и јако од народот. Ако не беше достоинствен додека беше на власт, тогаш биди достоинствен во поразот, и не застанувај на патотот на народот. Од таму враќање нема.

Ќе ја вратиме правдата, и честа, и го имате мојот збор, а тоа е во кодот на Македонецот, затоа што Македонците највеќе од се ја сакаат слободата, и веруваат во неа како што веруваат и ја сакаат нашата татковина.

Обновата ќе дојде, а народот се исправа. Доаѓаат нови времиња. Одлучно напред за победа која ќе биде блесокот на граѓаните кои си ги бараат и одбраниле своите права.

Ако Заев е дилемата, 12-ти април е одговорот. Да живее слободна Македонија.

Related Articles