Министерот Филипче доби над илјада коментари, еве неколку од нив кои се издвоија од останатите

 Breaking News

Министерот Филипче доби над илјада коментари, еве неколку од нив кои се издвоија од останатите

Министерот Филипче доби над илјада коментари, еве неколку од нив кои се издвоија од останатите
March 23
13:26 2021

Министерот Филипче со фотографија и краток текст му честиташе на старо-новиот лидер на СДСМ, Зоран Заев.

После честитката следеа нешто над 1300 коментари, еве неколку од нив кои се издвојуваа од другите по бројот на интеракциите:

Инаку Филипче на својата страница покрај фотографијата со лидерот Заев, напиша:

Зоран Заев е промената во општеството која генерации граѓани ја чекаа за да ги исполнат соништата на своите деца.

СДСМ продлжува сигурно напред со човекот кој донесе големи промени и храбри одлуки за иднината на земјата.

Тој ја обединува партијата, но и граѓаните на целата држава и затоа е вистинскиот избор за лидер на СДСМ. Му посакувам успешен мандат.

Related Articles