Милошоски со видео порака до Рускоска: Почитувана обвинителке, слушнете внимателно кој е главниот во Pekeт

 Breaking News

Милошоски со видео порака до Рускоска: Почитувана обвинителке, слушнете внимателно кој е главниот во Pekeт

Милошоски со видео порака до Рускоска: Почитувана обвинителке, слушнете внимателно кој е главниот во Pekeт
July 31
12:50 2019

Со дел од обраќањето на Бојан Јовановски, познат уште и како Боки 13, на конститутивната седница на невладината организација Меѓународен сојуз Скопје во 2017 година, пратеникот Антонио Милошоски апелира до обвинителката Вилма Рускоска внимателно да процени кој всушност е главен во афepaта и случајот Pekeт. – Почитувана обвинителке Рускоска, слушнете го внимателно Боки 13 и проценете кој би можел да е главниот во хиерархијата на мега скандалот Pekет и мрежата на Меѓународниот сојуз во периодот од мај 2017-2019 година, порача Милошоски.

Related Articles