Милошоски со апел до владата: Воведете од 18 часот полициски час ако сакате подобар ефект

 Breaking News

Милошоски со апел до владата: Воведете од 18 часот полициски час ако сакате подобар ефект

Милошоски со апел до владата: Воведете од 18 часот полициски час ако сакате подобар ефект
March 22
20:08 2020

И пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски се огласи со апел до владата по повод новата настаната ситуација во државата. Апелот до владата од Милошоски е тоа да се воведе ограничување на движењето од 18 часот навечер, каде додава Милошоски дека со тоа ќе се постигне подобар ефект. Во продолжение неговиот фејсбук статус од неговата страница, каде што и објави фотографија од градот Струга, пазарен ден:

Related Articles