Милошоски до Рускоска: Заев потребно е да даде иcказ

 Breaking News

Милошоски до Рускоска: Заев потребно е да даде иcказ

Милошоски до Рускоска: Заев потребно е да даде иcказ
September 07
19:52 2019

Пратеникот Антонио Милошоски вечерва на својата фејсбук страница објави статус во кој тема се објавите на новинарот Героски, каде се спомнува случајот Pekeт но и бизнисменот Фиат Цаноски. Милошоски ја повика обвинителката Рускоска да убаво ги протолкува пораките, а доколку и е потребно да побара помош од премиерот Заев, кој што според Милошоски, потребно е да даде исказ.

Related Articles