Милошоски со детали: Договор ќе се постигнеше доколку премиерот Заев не беше толку неpвозен

 Breaking News

Милошоски со детали: Договор ќе се постигнеше доколку премиерот Заев не беше толку неpвозен

Милошоски со детали: Договор ќе се постигнеше доколку премиерот Заев не беше толку неpвозен
September 11
07:24 2019

Договор за нов Закон за обвинителство можеби и ќе се постигнеше доколку премиерот Заев не беше токолу нервозен во врска со предметот “Рекет”, што не може да прифати ниедно системско решение за висока корупција во кое друг професионален обвинител би имал увид во овој мега-скандал, освен владино-подобната обвинителка Вилма Рускоска. Таквото однесување остава сомнеж дека хиерархијата на соучесници и организатори во “Рекет” е многу повисоко во власта, од улогата која во овој криминал ја имала осомничената Катица Јанева.

Related Articles