Лепа Брена вечерва ќе пее пред кумановчани на Градскиот плоштад во Куманово

 Breaking News

Лепа Брена вечерва ќе пее пред кумановчани на Градскиот плоштад во Куманово

Лепа Брена вечерва ќе пее пред кумановчани на Градскиот плоштад во Куманово
November 10
15:39 2019

Балканската ѕвезда Лепа Брена вечерва ќе одржи концерт на Градскиот плоштад, по повод прославата за 11 Ноември – Денот на ослободувањето и 500 години од постоењето на Куманово, пренесува Kumanovo news.

Концертот ќе започне во 20. 30 часот со настапот на домашните пејачи: Нино Величковски, Маргица Антевска, Сандра Милковска, како и гостите од Србија, дувачкиот оркестар на Бојан Ристиќ.

По завршувањето на концертот ќе следи спектакуларен огномет.

Како дел од прославата за празникот, синоќа концерт одржа поп пејачот Џенан Лончаревиќ и групата Некст тајм.

Related Articles