Како на филм: Од беровско пошол во виничко и му го 3апaлил мерцедесот донесен од Швајцарија

 Breaking News

Како на филм: Од беровско пошол во виничко и му го 3апaлил мерцедесот донесен од Швајцарија

Како на филм: Од беровско пошол во виничко и му го 3апaлил мерцедесот донесен од Швајцарија
January 06
10:02 2023

Источна Македонија не е мирно, жител на беровското село Митрашинци е oco мничен дека му го пот палил автомобилот на жител на Калиманци, виничко, соопшти МВР. На (05.01.2023), полициски службеници од Полициската станица Берово го ли иле од сл бода Д.Г.(36) од с.Митрашинци, беровско. Тој се сомничи дека на 04.01.2023 околу 22.00 часот во с.Митрашинци предизвикал по жар во патничко моторно возило „Мерцедес” со швајцарски национални ознаки, сопственост на Т.Н. од с.Калиманци, виничко“, се вели во полициското соопштение. Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена кpp ивична пријава.

Related Articles