Какво време не чека до крај на месецот, временска до ноември

 Breaking News

Какво време не чека до крај на месецот, временска до ноември

Какво време не чека до крај на месецот, временска до ноември
October 10
19:11 2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Утринската температура ќе биде во интервал од 4 до 13, а дневната од 21 до 27 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе достигне до 7 степени, а дневната до 25 степени.

Од Управата за хидрометеоролошки работи информираат дека утре во раните утрински и претпладневни часови ќе има услови за слаб локален дожд.

Попладне облачноста ќе се намалува. Во наредните денови ќе се задржи стабилно и релативно топло време.

Ова е временската за цел месец. Според Accuweather, времето ќе биде сончево и топло, со само неколку дена дожд.

А времето вечерва во Македонија, ова се температурите:

Related Articles