И тоа го има, срби отишле на море во Грција, а поради коронавирусот завршиле во болница

 Breaking News

И тоа го има, срби отишле на море во Грција, а поради коронавирусот завршиле во болница

И тоа го има, срби отишле на море во Грција, а поради коронавирусот завршиле во болница
July 08
10:36 2020

Како што пренесуваат медиумите, брачен пар од Србија заминал на летување во Грција на островот Евија, а моментално се наоѓаат на лечење во болница поради коронавирусот.

Според тамошните медиуми, тие пристигнале во Грција во саботата со група од 80 лица, а вчера мажот покажал симптоми кои се препишуваат на Коронавирусот.

Според зборовите на градоначалничката, во саботата со автобус пристигнале три групи Срби, вкупоно 80 лица кои се сместени на три различни локации на островот.

Членовите на групите се лоцирани од туристичките агенции и нивните претставници во Грција, а сите туристи сега се под надзор, пренесува ТВ Стар.гр. ИзворПрес24.

Related Articles