Kpизниот штаб даде зелено светло за отворање на гpaниците

 Breaking News

Kpизниот штаб даде зелено светло за отворање на гpaниците

Kpизниот штаб даде зелено светло за отворање на гpaниците
June 23
12:39 2020

Кризниот штаб денеска На редовната владина седница даде зелено светло за отворање на границите без ограничувања, пренесува Алсат. Предлогот треба да биде усвоен и од страна на Владата. Со тоа би се отворила можноста за укинување на обврската при влез во земјава да се достави негативен Пи-Си-Ар тест и да се остане 14 дена во самоизолација. Владата на вчерашната седница го прифати предлогот на Комисијата за ЗБ за враќање во нормала на организираниот превоз на патници од и во подрачјето на општина Тетово. ИзворАлсат.

Related Articles