Земјотpес во соседството, почуствуван и во Македонија

 Breaking News

Земјотpес во соседството, почуствуван и во Македонија

Земјотpес во соседството, почуствуван и во Македонија
October 14
20:27 2019

Земјотрес со јачина од 2,7 степени е почуствуван во струмичкиот регион утрово во 09:48 часот. Епицентарот на земјотресот бил на 5 километри југозападно од селото Куклиш, кај Струмица. Потресот бил на длабочина од 2 километри. Фото:

Related Articles