Земјотрес во Македонија, најмногу се почуствува во Западниот дел

 Breaking News

Земјотрес во Македонија, најмногу се почуствува во Западниот дел

Земјотрес во Македонија, најмногу се почуствува во Западниот дел
April 20
06:31 2020

Синоќа во земјава е почуствуван земјотрес со јачина од 3 степени по Рихтеровата скала кој најсилно го почувствувале граѓани на Дебар, Ростуше и други населени места се случил вечерва во 43 минути по полноќ. Поместувањето според првичните информации се случил на два километри длабочина а се почувствувал на приближно 70 километри југозападно од Скопје и на 11 километри североисточно од Ростуше. На социјалните мрежи веднаш по земјотресот се пишуваше дека ги разбудил, а тие што биле будни добро го почуствувале:

Related Articles