Заев: Коалицијата Можеме е сигурен победник на 12-ти април

 Breaking News

Заев: Коалицијата Можеме е сигурен победник на 12-ти април

Заев: Коалицијата Можеме е сигурен победник на 12-ти април
March 15
17:39 2020

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на својата фејсбук страница објави видео запис со наслов: Коалицијата „Можеме“ е сигурен победник на 12-ти април, тој додава дека ова е најголемата коалиција, составена од различни партии кои се обединети околу она што е важно за граѓаните и иднината на државата – членство во НАТО и ЕУ, силен економски раст, поголеми плати и пензии, грижа за сите, правна и праведна држава и здрава животна средина. Видео во продолжение:

Related Articles