Заев за Мицкоски: За такви нема гласови, нема поддршка, нема иднина, Ние одиме напред

 Breaking News

Заев за Мицкоски: За такви нема гласови, нема поддршка, нема иднина, Ние одиме напред

Заев за Мицкоски: За такви нема гласови, нема поддршка, нема иднина, Ние одиме напред
March 11
18:53 2020

Денеска Зоран Заев на својата фејсбук страница објави видео од говорот на Когресот на СДСМ. Говорот на лидерот Зоран Заев е пред опозициската ВМРО-ДПМНЕ да ги објави своите листи за кандидати за пратеници, па Заев вели дека во неа се уште седат стари и познати ликови, но после вадењето на листата се гледа дека над 90% се нови личности во политиката презентирани пред граѓаните, сепак ВМРО-ДПМНЕ го изненади лидерот Зоран Заев. Неговото видео обраќање во продолжение:

Related Articles