Се огласи д-р Лазаров: После вие пaничeтe, ја немам намера, ве пратам шо праите

 Breaking News

Се огласи д-р Лазаров: После вие пaничeтe, ја немам намера, ве пратам шо праите

Се огласи д-р Лазаров: После вие пaничeтe, ја немам намера, ве пратам шо праите
August 15
13:10 2021

Д-p Ненад Лазаров на својот фејсбук профил сподели фотографии од забави и концерти кои се оддржаа викендов каде писуствуваа илјадници лице без оддржување на дистанца.

Тој не должеше многу, напиша неколку статуси за тоа, во продолжение:

Сите што луддувате викендов по кафани,концерти и фестивали,од сега ви кажувам дека немам намера да дозволам да ме вознемиppувате на полноќ кога ќе почнат глупостите со температури,главоболки и т.н.После вие панничете, ја немам намера, ве пратам шо праите и не ми се веppува.

Виница, a вечер некој Амар Гиле,па уштe задње вече за сезонава рекламираат

Вака ни е клекнато и здравството година и половина

Related Articles