Дурловски веднаш се фати со работа, вечерва објави видео обраќање до македонскиот народ

 Breaking News

Дурловски веднаш се фати со работа, вечерва објави видео обраќање до македонскиот народ

Дурловски веднаш се фати со работа, вечерва објави видео обраќање до македонскиот народ
March 10
21:46 2020

Игор Дурловски, откако беше избран за носител во ИЕ5 на ВМРО-ДПМНЕ, тој веднаш се фати за работа. Вечерва објави видео обраќање на неговиот фејсбук профил, тој над видеото со краток текст напиша: Ја изразувам својата благодарност до Претседателот Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ за укажаната чест и одговорност, како натпapтиcки кандидат да бидам носител на листа во Избopна единица бр.5. Македонија cлободна ќе живee. Секогаш и засекогаш, напиша Дурловски каде го објави и видео обраќањето во продолжение:

Related Articles