До пола во вода и насмеани, фотографија од невремето во Белград го обиколи светот

 Breaking News

До пола во вода и насмеани, фотографија од невремето во Белград го обиколи светот

До пола во вода и насмеани, фотографија од невремето во Белград го обиколи светот
June 09
20:08 2020

Балканските медиуми прави, а потоа и останатите јавуваа за силно невреме кое синоќа го погоди Белград. Големото количество дожд падна во градот и улиците ги претвори во реки.

Поради големата количина на врнежи, во застој беа трамвајот и тролејбускиот сообраќај, а отежнат беше и јавниот автобуски превоз.

Најмногу погоден беше стариот дел на градот, како и центарот на градот. Невремето го зафати и Нов Белград и го поплави целиот град.

Сепак некои луѓе најдоа начин да го овековечат тој момент.

Имено тројца мажи позираа до половина во вода, а зад нив се гледа и поплавен автомобил.

Фотографијата се појави и на Reddit на што следувале низа коментари.

Никогаш не сме виделе толу среќни луѓе за време на поплава, Србите знаат како да се забавуваат …биле само некои од коментарите по медиумите и социјалните мрежи. Фото:

Related Articles