Доаѓаат дождови и грмежи, времето се менува, ова е најавата на УХМР

 Breaking News

Доаѓаат дождови и грмежи, времето се менува, ова е најавата на УХМР

Доаѓаат дождови и грмежи, времето се менува, ова е најавата на УХМР
July 10
07:35 2019

Времето денеска променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи, особено попладне. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со силен ветер, град и пообилни врнежи (над 30л/м2).

Минималната температура ќе биде помеѓу 12 и 20, а максималната ќе достигне од 24 до 31 степен. УВ индексот 7 Во Скопје, променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи, особено попладне.

Повремено процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со силен ветер, град и пообилни врнежи (над 30л/м2).

Минималната температура ќе биде помеѓу 12 и 20, а максималната ќе достигне од 24 до 31 степен. Во четврток и петок ќе има преодно стабилизирање на времето, а дневните температури ќе се задржат нешто пониски. Во сабота попладне ќе има повремен локален дожд.

Коментари

Њуз24 се оградува од коментарите на содржините

Related Articles