Детали: Таткото на Мицкоски е позитивен на коронавирусот

 Breaking News

Детали: Таткото на Мицкоски е позитивен на коронавирусот

Детали: Таткото на Мицкоски е позитивен на коронавирусот
June 30
17:36 2020

Како што јавува Република, таткото на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, професорот Иван Мицкоски е позитивен на коронавирусот и тој е хоспитализиран. Претходно, Мицкоски потврди дека неговата мајка е позитивна на коронавирусот. Тој рече дека поради тоа што секојдневно има голем број контакти, не се гледал со родителите, за да ги доведе во евентуална опас ност. Сите други кои биле во контакт беа во изолација. Извор Република.

Related Articles