Денеска сончево до 17 степени, еве какво ќе биде времето овој месец март во Македонија

 Breaking News

Денеска сончево до 17 степени, еве какво ќе биде времето овој месец март во Македонија

Денеска сончево до 17 степени, еве какво ќе биде времето овој месец март во Македонија
March 01
10:01 2020

Времето денеска ќе е сончево со умерена облачност и потопло преку денот. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. За утре, понеделник следи променливо облачно и топло со сончеви периоди, претпладне со услови за локален дожд. Ќе дува умерен јужен ветер, јавуваат од УХМР.

Веќе од вторник времето ќе е променливо облачно, попладне и кон крајот на денот со локални врнежи од дожд. Ќе дува засилен ветер од југоисточен правец, а среда претежно облачно со врнежи од дожд. Ќе дува умерен ветер од јужен правец, за четврток променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен ветер од јужен правец.

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно и топло време со повремени врнежи од дожд и со умерен до засилен јужен ветер, еве ја временската прогноза за месец март во продолжение:

После месец март со само неколку денови со дожд, април веќе на почеток започнува со врнежливи денови.

Related Articles