Денеска не излегувајте без чадор, времето се менува ова се температурите

 Breaking News

Денеска не излегувајте без чадор, времето се менува ова се температурите

Денеска не излегувајте без чадор, времето се менува ова се температурите
September 19
06:59 2019

Времето денеска ќе е променливо облачно со повремени врнежи од дожд и локална појава на грмежи. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер што ќе предизвика опаѓање на температурите. Утре времето ќе е променливо облачно и значително посвежо време. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер. Во Скопје утре променливо облачно со повремен дожд. Ќе дува умерен, повремено засилен северн ветер. Температурата ќе биде во интервал од 12 до 24 степени. Во петок времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Потоа во следните денови времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури, кои на места ќе се спуштат и до нула степени.

Related Articles