Денеска многу нови случаи на коронавирусот во дури 24 градови низ земјава, од сите тестови има 166 позитивни

 Breaking News

Денеска многу нови случаи на коронавирусот во дури 24 градови низ земјава, од сите тестови има 166 позитивни

Денеска многу нови случаи на коронавирусот во дури 24 градови низ земјава, од сите тестови има 166 позитивни
September 03
16:19 2020

Како што јавуваат од Министерството за Здравство, Во последните 24 часа се направени 1756 тестирања, а регистрирани се 166 нови случаи на коронавирусот и тоа во следниве градови:

Скопје 46 -Куманово 17 -Дебар 3 -Штип 13 -Прилеп 12 -Тетово 11 -Струга 4 -Велес 3 -Битола 4 -Охрид 2 -Кавадарци 2 -Гевгелија 2 -Струмица 3 -Крива Паланка 2 -Радовиш 2 -Кочани 7 -Пробиштип 1 -Македонски Брод 2 -Пехчево 6 -Берово 4 -Виница 3 -Делчево 12 -Кратово 2 -Свети Николе 3. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 224 оздравени пациент од:

Скопје 59 -Куманово 34 -Дебар 28 -Штип 15 -Прилеп 6 -Тетово 6 -Струга 6 -Велес 4 -Битола 1 -Охрид 6 -Кавадарци 6 -Гостивар 17 -Радовиш 1-Кочани 1 -Пробиштип 1 -Демир Хисар 7 -Македонски Брод 6-Берово 2 -Виница 7 -Делчево 1 -Свети Николе 1 -Кичево 4 -Неготино 5 Досега во земјата се направени вкупно 153.462 тестирања на коронавирусот.

Нема тестирања во рамките на скринингот. Вкупната бројка на коронавирусот дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епи демијата изнесува 14762, бројката на оздравени пациенти е 11965, на поч инати е 606, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 2191.

Related Articles