Двајца нови пратеници влегуваат со Собранието на местото од Груевски и Богоевски

 Breaking News

Двајца нови пратеници влегуваат со Собранието на местото од Груевски и Богоевски

Двајца нови пратеници влегуваат со Собранието на местото од Груевски и Богоевски
June 11
14:41 2019

Ѓорѓи Камчев од ВМРО-ДПМНЕ и Александар Филиповски ќе бидат новите пратеници во Собранието по констатирањето на оставките на Никола Груевски и Павле Богоевски на денешната седница.

Извештајот за констатираните оставки на пратениците ќе биде испратен до ДИК која веднаш на седница ќе ги констатира и ќе ги предложи Камчев и Филиповски за нови пратеници.

Се очекува информацијата за двајцата нови пратеници ДИК да ја проследи во текот на попладнево.

Ѓорги Камчев доаѓа од редовите од ВМРО-ДПМНЕ од листата за пратеници од четвратата изборна единица, додека Александар Филиповски беше на листата на СДСМ во првата изборна единица.

Коментари

Њуз24 се оградува од коментарите на содржините

Related Articles