Готово: Шекеринска призна дека била кај Боки 13, таа е на видеото

 Breaking News

Готово: Шекеринска призна дека била кај Боки 13, таа е на видеото

Готово: Шекеринска призна дека била кај Боки 13, таа е на видеото
July 09
20:36 2020

Министерката Радмила Шекеринска на Канал5 телевизија призна дека била во домот на Боки13. Таа вели: Јас во ниту еден момент, никогаш не ја ла жев јавноста, сум се видела и со едниот и со другиот и со двајцата заедно.

Да, тоа беше средба на која зборевме за една тема која беше многу актуелна во тој период. А тоа беше, зошто не може да се донесе Законот за специјално јавно обвинителство.

Јас сум била во друштво на сопственик на телевизија, но сум била и со многу други сопственици на телевизии, рече Радмила Шекеринска вечерва во „Само ви стина на Канал 5 во врска со снимката што се појави деновиве, а за која се тврдеше дека министерката заедно со осуд ените Катица Јанева, поранешна шефица на СЈО и Боки 13 седи во домот на Јовановски кој доби девет години зат вор поради рек ет.

Related Articles