Голема бројка на нови случаи на коронавирусот, дури 518 регистрирани денеска во овие градови

 Breaking News

Голема бројка на нови случаи на коронавирусот, дури 518 регистрирани денеска во овие градови

Голема бројка на нови случаи на коронавирусот, дури 518 регистрирани денеска во овие градови
August 10
19:45 2021

Во последните 24 часа се направени 5.809 тестирање, а регистрирани се 518 нови случаи на коронавирусот:

Скопје – 179• Тетово – 96• Гостивар – 65• Куманово – 35• Кичево – 29• Струга – 20• Битола – 14• Охрид и Струмица – по 11.

Дебар – 10• Кавадарци – 7• Велес – 6• Кочани – 5• Прилеп и Берово – по 4• Штип, Виница и Македонски Брод – по 3• Гевгелија, Ресен.

Радовиш, Делчево и Пехчево – по 2• Крива Паланка, Пробиштип и Демир Капија – по 1.

Пријавени се 4 по ин ати лица: 2 од Скопје (71г и 88г), по еден од Тетово (75г) и Дебар (67г).

Регистрирани сe 31 оздравени па циенти од:

Скопје – 13• Куманово – 6• Гостивар – 5• Тетово – 4• Струмица – 2• Битола – 1.Досега во земјата се направени вкупно 1.028.102 тестирања на коронавирусот.

Вкупната бројка на коронавирусотдијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епид емијата изнесува 158.681 бројката на оздравени паци енти е 150.587, на по ин ати е 5.513, а бројот на активни случаи изнесува 2.581

Related Articles