Героски: Што мисли претседателот Пендаровски за изјавата на Заев?

 Breaking News

Героски: Што мисли претседателот Пендаровски за изјавата на Заев?

Героски: Што мисли претседателот Пендаровски за изјавата на Заев?
August 13
23:09 2019

Новинарот Бранко Геровски на Фејсбук напиша дека го интересира мислењето на Стево Пендаровски за изјавата на Заев. Ме интересира мислењето на претседателот Пендаровски за изјавата на премиерот Заев. Инаку Заев се извини на Твитер велејќи дека зборот го употребил како карактерна особина. Следеа лавина реакции. Еве го статусот од фејсбукот на Героски:

Related Articles